| Charger compatibility | Universal |
| LED indicators | Yes |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 3 |
| Product colour | Black |
| Charging source | USB |
| Fast charging | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 20 W |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-A output ports | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Input current | 3, 2 A |
| Input voltage | 5, 9 V |
| Output voltage | 5, 9, 12 V |
| Power protection features | Over current/Overcharge/Overdischarge/Short circuit |
| Total output power | 22.5 W |
| Brand Name | Energizer |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Multibrackets
Reference: W128901911
Brand: Integral
Reference: MR913
Brand: MediaRange
Reference: W128266789
Brand: Arctic
check_circle
check_circle