| Audio decoders | Dolby Atmos/Dolby TrueHD |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Equalizer | Yes |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Built-in Chromecast | Yes |
| Colour name | Smoked Oak/Grey |
| Network streaming services supported | Chromecast |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Grey/Oak |
| Wall mountable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| HDMI in | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.0 |
| Line-in | Yes |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi frequency | 5 GHz |
| Wi-Fi standards | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Power consumption (typical) | 80 W |
| Full-range driver diameter (imperial) | 1.5 " |
| Number of full-range drivers | 4 |
| Number of tweeter drivers | 3 |
| Number of woofer drivers | 4 |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 100 dB |
| Tweeter diameter (imperial) | 3.4 " |
| Woofer diameter (imperial) | 4 " |
| Subwoofer frequency range | 32 - 22000 Hz |
| Subwoofer included | Yes |
| Subwoofer sensitivity | 86 dB |
| Woofer diameter (subwoofer) | 4 " |
| Brand Name | Bang & Olufsen |
| Warranty | 1 |
| Soundbar weight | 8000 g |
Data sheet
Specific References
Reference: W128276404
Brand: Lian Li
Brand: Elite Screens
Reference: W128900733
Brand: Goodram
check_circle
check_circle