| Frequency range | 120 - 20000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| RMS rated power | 10 W |
| Sensitivity | 89 dB |
| Sound pressure level (max) | 98 dB |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS)/Polycarbonate (PC) |
| LED indicators | Status |
| Product colour | White |
| Audio formats supported | G.711 A-law/G.711 μ-law/MP3 |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of drivers | 2 |
| Number of microphones | 2 |
| Number of speakers | 1 |
| Number of tweeter drivers | 1 |
| Number of woofer drivers | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 45 °C |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Speaker type | 2-way |
| Tweeter | Yes |
| Woofer | Yes |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Supported network protocols | IPv4, HTTP, HTTPS , SIP, SSL/TLS , DNS, NTP, TCP, UDP, IGMP, ICMP, DHCP, ARP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 71 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power source type | DC/PoE |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| Brand Name | Hikvision |
| Warranty | 3 |
| Tweeter diameter (imperial) | 1 " |
| Woofer diameter (imperial) | 6.5 " |
Data sheet
Specific References
Brand: Black Box
Brand: BenQ
Brand: Black Box
Reference: W128256023
Brand: Vision
Brand: Black Box
Brand: Black Box
Brand: Black Box
Brand: Black Box
Brand: Black Box
check_circle
check_circle