| Backlight | No |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Actuation force | 55 g |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Key travel distance | 1.6 mm |
| Keyboard form factor | Tenkeyless (80 - 87%) |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Keyboard keys operating life | 5000000 million characters |
| Keyboard language | UK English |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard number of keys | 80 |
| Numeric keypad | No |
| Pointing device | No |
| Recommended usage | Home |
| Windows keys | Yes |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Mouse included | No |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Power source type | USB |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Brand Name | KeySonic |
| Warranty | 1 |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 105 x 220 x 16 mm |
| Keyboard weight | 215 g |
Data sheet
Specific References
Brand: Integral
Reference: W129021918
Brand: DeepCool
Brand: Multibrackets
Brand: Arctic
Reference: W129023021
Brand: MediaRange
Reference: W129036976
Brand: DeepCool
check_circle
check_circle