| Housing material | Steel |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Product colour | White |
| Product type | Pipe |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Shipping (inner) case gross weight | 15200 g |
| Shipping (inner) case height | 7.8 cm |
| Shipping (inner) case length | 152.2 cm |
| Shipping (inner) case width | 31 cm |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 200 g |
| Plastic packaging weight | 30 g |
| Brand Name | Multibrackets |
| Warranty | 1 |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Diameter | 5 cm |
| Other metals content weight | 0 g |
| Steel content weight | 2670 g |
Data sheet
Specific References
Reference: W128253673
Brand: Energizer
Reference: W128782076
Brand: KeySonic
Reference: W129019944
Brand: GoPro
Brand: Polar
Reference: W129173674
Brand: Belkin
check_circle
check_circle