| Cable length | 500 m |
| Certification | ISO 11801 (2nd), EN 50173-1:2002, IEC 60794-1, IEC 60332-1-2, IEC 60754-1, IEC 60754-2, IEC 61034-2, IEC 50290-2-27 |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Compressive strength | 1500 |
| Connector 1 | Open end |
| Connector 2 | Open end |
| Core diameter | 9 µm |
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Fibre optic type | OS2 |
| Full duplex | Yes |
| Halogen-free | Yes |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Product colour | Yellow |
| Wavelengths supported | 1310/1550/1625 nm |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Number of optical fibres | 12 |
| Tube diameter | 2.8 mm |
| Quantity per pack | 1 pz |
| Doesn't contain | Halogen |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
| Bending radius | 6 cm |
| Cable diameter | 6 mm |
| Cable weight | 40 kg/km |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Marca: Black Box
check_circle
check_circle