Descrizione
For P-Touch series
- 24mm wide, 8m long
- High quality genuine Brother cassette
- Ensure durable, easily readable results
Specifiche
Features
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | P-Touch PT-1400, 1600, 1650, 2400, 2430, 2700, 2710, 550, 7500, 7600, 9500, 9700, 9800 |
| Label colour | Black on red |
| Laminated | Yes |
| Spare part retention | 5 anno/i |
| Tape type | TZ |
Logistics data
| Layers per pallet | 5 pz |
| Master (outer) cases per pallet | 25 pz |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pz |
| Pallet gross height | 13.75 cm |
| Pallet gross weight | 267000 g |
| Products per pallet | 2500 pz |
Other features
Technical details
Vendor information
| Brand Name | Brother |
| Warranty | 1 |
Weight & dimensions
| Quantity per pack | 1 pz |
| Tape length | 8 m |
| Tape width | 2.4 cm |
Dettagli del prodotto
328 Articoli
Nuovo
Scheda tecnica
- Dimensione del cinturino
- 2.4 cm
- Etikettenfarbe
- Black on red
- Lunghezza nastro
- 8 m
- Tipo nastro
- TZ
- Laminato
- Yes
- Bandbreite
- 2.4 cm
- Lagen pro Palette
- 5 Stück(e)
- Master-(Außen-)Kartons pro Palette
- 25 Stück(e)
- Master-(Außen-)Kartons pro Palettenlage
- 5 Stück(e)
- Produkte pro Palette
- 2500 Stück(e)
- Bruttohöhe der Palette
- 13.75 cm
- Bruttogewicht der Palette
- 267000 g
- Brand Name
- Brother
- Warranty
- 1
- Kompatibilität
- P-Touch PT-1400, 1600, 1650, 2400, 2430, 2700, 2710, 550, 7500, 7600, 9500, 9700, 9800
- Markenkompatibilität
- Brother
- Menge pro Packung
- 1 Stück(e)
- Spare part retention
- 5 Jahr(e)
- Pallet type
- 800 x 1200 mm
Riferimenti Specifici
- ean13
- 4977766686358
- MPN
- TZE451