| Product colour | Black |
| Protection features | Dust resistant/Scratch resistant |
| Capacity | 16 GB |
| Flash card type | MicroSDHC |
| Flash memory class | Class 4 |
| Read speed | 20 MB/s |
| Write speed | 5 MB/s |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Plug and Play | Yes |
| USB powered | No |
| USB required | No |
| Memory adapter included | SD |
| Quantity per pack | 1 pz |
| Brand Name | Intenso |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: W129161205
Marca: DJI
Marca: Multibrackets
Marca: Multibrackets
Riferimento: W128823692
Marca: MediaRange
Riferimento: DVIVGAMFBK
Marca: StarTech.com
check_circle
check_circle