| Certification | CE/UKCA/FCC/BSMI/EAC/RCM |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Product colour | Pink |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Thunderbolt technology | No |
| USB connector | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Wi-Fi | No |
| Operating voltage | 5 V |
| Memory type | 3D NAND |
| Read speed | 1050 MB/s |
| SSD capacity | 512 GB |
| Write speed | 950 MB/s |
| Brand Name | Transcend |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: W129041498
Marca: Fujifilm
Riferimento: W128276640
Marca: MediaRange
Riferimento: W128924138
Marca: Case Logic
Marca: Turtle Beach
Marca: Philips by Signify
Riferimento: PEX4S553
Marca: StarTech.com
Riferimento: W129037369
Marca: Hama
check_circle
check_circle