| Antenna connector type | N-type |
| Antenna gain level (max) | 6 dBi |
| Internal | No |
| Placement | Pole |
| Product colour | White |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11ac/IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n |
| Operating relative humidity (H-H) | -40 - 70 % |
| AC adapter included | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| PoE adapter included | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Flash memory | 16 MB |
| Internal memory | 64 MB |
| Operating system installed | RouterOS |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| AC input voltage | 10 - 30 V |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Brand Name | MikroTik |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 11719
Brand: Cambium Networks
Reference: 844274, 1068623
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Cisco
Brand: Cambium Networks
Brand: MikroTik
Reference: W129057474
Brand: Cisco
Reference: N060082L163A
Brand: Cambium Networks
Brand: Cisco
Reference: RBGROOVEGA-52HPACN
Brand: MikroTik
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle