ADATA 64GB DashDrive UV150, 64 GB, USB Type-A, 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Cap, 0.317 oz (9 g), Black
| Capacity | 64 GB |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Form factor | Cap |
| Product color | Black |
| Certification | CE / FCC / VCCI / BSMI |
| Width | 0.709" (18 mm) |
| Depth | 2.28" (58 mm) |
| Height | 0.433" (11 mm) |
| Weight | 0.317 oz (9 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Data sheet
Specific References
Brand: Sandisk
Reference: W128851904
Brand: Sandisk
Reference: W129040729
Brand: Sandisk
Reference: W128257704
Brand: Sandisk
Reference: W129019966
Brand: Sandisk
Reference: W129039737
Brand: Sandisk
Reference: W129180377
Brand: Sandisk
Brand: ADATA
Reference: W129175372
Brand: Sandisk
Brand: ADATA
Reference: W128258611
Brand: Sandisk
Reference: W128252155
Brand: PNY
ADATA 64GB DashDrive UV150, 64 GB, USB Type-A, 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Cap, 0.317 oz (9 g), Black
check_circle
check_circle