Verbatim Secure Pro, 64 GB, USB Type-A, 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), 35 MB/s, Cap, Black, Gray
| Capacity | 64 GB |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Read speed | 35 MB/s |
| Write speed | 100 MB/s |
| Form factor | Cap |
| Product color | Black, Gray |
| Password protection | Yes |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| Width | 0.787" (20 mm) |
| Depth | 2.17" (55 mm) |
| Height | 3.74" (95 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Data sheet
Specific References
Reference: W128924260
Brand: Sandisk
Reference: W128261379
Brand: Sandisk
Reference: W128257519
Brand: Sandisk
Reference: SDCZ73-064G-G46
Brand: Sandisk
Reference: FD8GBATT4-EF
Brand: PNY
Brand: Sandisk
Verbatim Secure Pro, 64 GB, USB Type-A, 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), 35 MB/s, Cap, Black, Gray
check_circle
check_circle