| Capacity | 32 GB |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 2.0 |
| Read speed | 10 MB/s |
| Write speed | 4 MB/s |
| Plug and Play | Yes |
| Compatible operating systems | Windows 2000, XP, Vista, 7 Mac OS 9 + Linux 2.4.0 + |
| Form factor | Slide |
| Product color | Black |
| Key ring | Yes |
| Password protection | Yes |
| Width | 0.827" (21 mm) |
| Depth | 2.13" (54 mm) |
| Height | 0.363" (9.22 mm) |
| Weight | 0.303 oz (8.6 g) |
| Trial software | EasyLock Password Protection |
| Master (outer) case width | 3.75" (95.2 mm) |
| Master (outer) case length | 2.87" (73 mm) |
| Master (outer) case height | 5.5" (139.7 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Data sheet
Specific References
Reference: SDCZ73-064G-G46
Brand: Sandisk
Reference: W129040729
Brand: Sandisk
Reference: SDCZ48-032G-U46B
Brand: Sandisk
Reference: W129038633
Brand: Sandisk
Reference: W129039738
Brand: Sandisk
Reference: W128265259
Brand: PNY
Verbatim VB-FD2-32G-PSB, 32 GB, USB Type-A, 2.0, 10 MB/s, Slide, Black
check_circle
check_circle