Reference: 110900
Brand: Brady
| Type | Original |
| Printing colors | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-L9670CDN MFC-L9630CDN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Color toner page yield | 12000 pages |
| Color toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Product color | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 8.9" (226 mm) |
| Depth | 7.36" (187 mm) |
| Height | 16" (406 mm) |
| Weight | 23.9 oz (678 g) |
| Package weight | 2.78 lbs (1.26 kg) |
| Certification | ISO/IEC 19798 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Pallet height | 6.81" (17.3 cm) |
| Pallet weight | 307.3 lbs (139.4 kg) |
| Number of layers per pallet | 4 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 6 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 24 pc(s) |
| Quantity per pallet | 96 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Brother TN-821XXLM, 12000 pages, Magenta, 1 pc(s)
check_circle
check_circle