Samsung EF-BX710, Folio, Samsung, Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 FE, 11", 12.1 oz (342 g)
| Maximum screen size | 11" |
| Case type | Folio |
| Product main color | Blue |
| Brand compatibility | Samsung |
| Built-in speaker(s) | No |
| Stand mode | Yes |
| Compatibility | Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 FE |
| Protection features | Scratch resistant |
| Auto wake/sleep function | Yes |
| Built-in battery | No |
| Width | 7.57" (192.2 mm) |
| Depth | 0.283" (7.2 mm) |
| Height | 10.1" (255.5 mm) |
| Weight | 12.1 oz (342 g) |
Data sheet
Specific References
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Brand: Kensington
Brand: Samsung
Reference: W128959721
Brand: Samsung
Brand: Samsung
Reference: W128400207
Brand: Samsung
Reference: W128453822
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Samsung EF-BX710, Folio, Samsung, Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 FE, 11", 12.1 oz (342 g)
check_circle
check_circle