| Maximum screen size | 10.5" |
| Case type | Folio |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product main color | Black |
| Brand compatibility | Any brand |
| Built-in speaker(s) | No |
| Stand mode | Yes |
| Closure type | Magnetic closure |
| Protection features | Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Width | 8.07" (205 mm) |
| Depth | 10.8" (275 mm) |
| Height | 0.787" (20 mm) |
| Weight | 17.6 oz (500 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Quantity per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case width | 12.6" (320 mm) |
| Master (outer) case length | 25.4" (645.9 mm) |
| Master (outer) case height | 9.65" (245 mm) |
| Master (outer) case weight | 25.4 lbs (11.5 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 20 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: W128959721
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Brand: CoreParts
Reference: SAMSUNG GALAXY TAB A7
Brand: CoreParts
Reference: W128400200
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Targus SafeFit, Folio, Any brand, 10.5", 17.6 oz (500 g)
check_circle
check_circle