| Maximum screen size | 6.6" |
| Case type | Wallet case |
| Product color | White |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A55 |
| Pattern | No pattern |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Card pocket | Yes |
| Built-in interactive window | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 3.26" (82.7 mm) |
| Depth | 0.594" (15.1 mm) |
| Height | 6.5" (165.1 mm) |
| Weight | 2.57 oz (73 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: W128959804
Brand: Samsung
Brand: dbramante1928
Brand: eSTUFF
Reference: ES67120022
Brand: eSTUFF
Reference: W128959676
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Brand: Speck
Reference: W128959701
Brand: Samsung
Reference: W129047454
Brand: Samsung
Reference: W128959753
Brand: Samsung
Brand: Samsung
Samsung EF-ZA556, Wallet case, Samsung, Galaxy A55, 6.6", White
check_circle
check_circle