| Maximum screen size | 6.3" |
| Case type | Cover |
| Product color | Red |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Z Fold6 |
| Built-in battery | No |
| Surface coloration | Image |
| Protection features | Impact resistant, Scratch resistant |
| Width | 6.14" (156 mm) |
| Depth | 0.394" (10 mm) |
| Height | 5.37" (136.5 mm) |
| Weight | 0.811 oz (23 g) |
Data sheet
Specific References
Brand: dbramante1928
Brand: eSTUFF
Brand: dbramante1928
Reference: W128959700
Brand: Samsung
Reference: W129024148
Brand: Samsung
Brand: Samsung
Reference: W128959708
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Samsung GP-FPF956SBC, Cover, Samsung, Galaxy Z Fold6, 6.3", Red
check_circle
check_circle