| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Laptop, Smartphone, Tablet |
| Power source type | AC |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Programmable power supply (PPS) | Yes |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 65 W |
| Product color | White |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Gallium nitride (GaN) transistors | Yes |
| Input voltage | 230 V |
| Maximum power | 65 W |
| Maximum output voltage | 20 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 3 A |
| Port 1 output power | 65 W |
| Port 2 output power | 20 W |
| Output current (5V) | 3 A |
| Output current (15V) | 3 A |
| Output current (20V) | 3.25 A |
| Port 1 output current | 3 A |
| Port 2 output current | 3 A |
| Power plug type | Type G |
| Width | 1.4" (35.5 mm) |
| Depth | 3.67" (93.1 mm) |
| Height | 1.4" (35.5 mm) |
| Weight | 4.06 oz (115 g) |
| Package width | 3.19" (81 mm) |
| Package depth | 1.61" (41 mm) |
| Package height | 6.46" (164 mm) |
| Package weight | 6 oz (170 g) |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: W128279113
Brand: HP
Brand: eSTUFF
Reference: ES635001-BULK, MGN43B_A, MGN03ZM_A
Brand: eSTUFF
Reference: USB-C CHARGER FOR MOBILE DEVICES AND TABLETS
Brand: CoreParts
Sandberg 441-62, Indoor, AC, 20 V, 3 A, White
check_circle
check_circle