| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Wireless charging | No |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging technology | Power Delivery |
| Operating principle | Contact |
| USB Power Delivery up to | 20 W |
| Power protection features | Overload |
| Product color | White |
| Input voltage | 230 V |
| Maximum power | 20 W |
| Maximum output voltage | 12 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 3 A |
| Output current (5V) | 3 A |
| Output current (9V) | 2.22 A |
| Output current (12V) | 1.67 A |
| Power plug type | Type C |
| Width | 1.36" (34.5 mm) |
| Depth | 1.3" (33 mm) |
| Height | 3.07" (78 mm) |
| Weight | 1.83 oz (52 g) |
| Package width | 2.76" (70 mm) |
| Package depth | 1.38" (35 mm) |
| Package height | 3.54" (90 mm) |
| Package weight | 2.29 oz (65 g) |
| Package type | Box |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: W129048211
Brand: Samsung
Reference: W128553601
Brand: eSTUFF
Reference: MD836ZM _ A, 661-5594, MB707ZM _ A, SPA03513, 50130570-001, PWR-
Brand: CoreParts
Reference: W128898659
Brand: Techly
Sandberg 341-42, Indoor, AC, 12 V, 3 A, White
check_circle
check_circle