Neomounts LED-VW1750BLACK, 77.2 lbs (35 kg), 32", 55", 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm), 23.6 x 15.7" (600 x 400 mm)
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 55" |
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 77.2 lbs (35 kg) |
| Minimum VESA mount | 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm) |
| Maximum VESA mount | 23.6 x 15.7" (600 x 400 mm) |
| Minimum screen size | 32" |
| Panel mounting interface | 200 x 200,200 x 400,400 x 400,400 x 600,200 x 300,300 x 300,600 x 200,600 x 300,600 x 400,300 x 200,400 x 300,400 x 200 |
| Cable management | No |
| Height adjustment | 21.3" (54 cm) |
| Width adjustment | 39.8" (101 cm) |
| Distance to the wall (min) | 1.93" (4.9 cm) |
| Distance to the wall (max) | 8.78" (22.3 cm) |
| Product color | Black |
| Type | Fixed floor stand |
| Housing material | Steel |
| Accepts padlock | No |
| Width | 39.8" (1010 mm) |
| Depth (max) | 8.66" (22 cm) |
| Height | 2.13" (54 mm) |
| Weight | 20.3 lbs (9.23 kg) |
| Package width | 25" (635 mm) |
| Package depth | 3.35" (85 mm) |
| Package height | 43.5" (1105 mm) |
| Package weight | 26 lbs (11.8 kg) |
| Country of origin | China |
| Depth adjustment range | 1.93 - 8.78" (49 - 223 mm) |
| Master (outer) case net weight | 26 lbs (11.8 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Quantity per EUR-pallet | 15 pc(s) |
| Quantity per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 25" (635 mm) |
| Master (outer) case length | 3.35" (85 mm) |
| Master (outer) case height | 43.5" (1105 mm) |
| Master (outer) case weight | 26 lbs (11.8 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Package net weight | 26 lbs (11.8 kg) |
Data sheet
Specific References
Brand: B-Tech
Brand: B-Tech
Brand: B-Tech
Reference: VS20569
Brand: ViewSonic
Brand: B-Tech
Brand: SMS
Brand: B-Tech
Neomounts LED-VW1750BLACK, 77.2 lbs (35 kg), 32", 55", 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm), 23.6 x 15.7" (600 x 400 mm)
check_circle
check_circle