| Type | Rack shelf |
| Product color | Gray |
| Housing material | Steel |
| Maximum weight capacity | 220.5 lbs (100 kg) |
| Rack capacity | 1U |
| Size (imperial) | 19" |
| Width | 19" (483 mm) |
| Depth | 31.5" (800 mm) |
| Weight | 10.9 lbs (4.95 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Data sheet
Specific References
Brand: Zebra
Brand: Black Box
Reference: 714990
Brand: Intellinet
Reference: W128253521
Brand: Intellinet
Brand: Black Box
Reference: 714983
Brand: Intellinet
Intellinet 712293, Rack shelf, Steel, Gray, 10.9 lbs (4.95 kg)
check_circle
check_circle