eSTUFF ES501053, Apple, iPhone SE (2022/2020), 8, 7, 6S, 6, Dry application, Scratch resistant, Transparent, 1 pc(s)
| Protector type | Clear screen protector |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone SE (2022/2020), 8, 7, 6S, 6 |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Hardness | 9H |
| Light transmission | 100% |
| Device type | Mobile phone/Smartphone |
| Durable screen protection | Yes |
| Full frame coverage | Yes |
| Installation type | Full adhesive |
| Country of origin | China |
| Product color | Transparent |
| Material | Tempered glass |
| Surface finish | Glossy |
| Dry application | Yes |
| Bubble-free application | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Rounded edges | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Frame type | Full frame |
| Oleophobic coating | Yes |
| Weight | 2.47 oz (70 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cleaning cloth | Yes |
| Cleaning kit | Yes |
| Dry wipe | Yes |
| Wet wipe | Yes |
| Package type | Hanging box |
| Package width | 3.94" (100 mm) |
| Package depth | 0.394" (10 mm) |
| Package height | 7.56" (192 mm) |
| Package weight | 2.82 oz (80 g) |
| Mirror effect (screen background/off) | Yes |
| Quick start guide | Yes |
Data sheet
Specific References
Brand: eSTUFF
Reference: W128959819
Brand: Samsung
Reference: W127254558
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Reference: W129047457
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
eSTUFF ES501053, Apple, iPhone SE (2022/2020), 8, 7, 6S, 6, Dry application, Scratch resistant, Transparent, 1 pc(s)
check_circle
check_circle