| Type | Battery |
| Brand compatibility | Dolphin |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 2400 mAh |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery capacity | 8.9 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 1.77" (45 mm) |
| Depth | 0.551" (14 mm) |
| Height | 3.07" (78 mm) |
| Weight | 2.47 oz (70 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 1.77" (45 mm) |
| Package depth | 0.551" (14 mm) |
| Package height | 3.07" (78 mm) |
| Package weight | 4.23 oz (120 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: DATAMAX-O_NEIL
Brand: Honeywell
Reference: A4L-52052002, ALPHA 4L
Brand: CoreParts
Reference: P1023901, P1023901-LF, P1031365-025, 35-P1031365-059
Brand: CoreParts
Reference: CC528-60001
Brand: HP
CoreParts MBXPOS-BA0083, Battery, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle