| Type | Battery |
| Brand compatibility | Dolphin |
| Compatibility | 99EX, 99EXhc, 99GX |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 6800 mAh |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Battery capacity | 25.2 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 1.77" (45 mm) |
| Depth | 0.866" (22 mm) |
| Height | 3.07" (78 mm) |
| Weight | 3.88 oz (110 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 4.09" (104 mm) |
| Package depth | 3.23" (82 mm) |
| Package height | 4.45" (113 mm) |
| Package weight | 6.35 oz (180 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: BR-V3200-KIT4-EU, 324270
Brand: Brady
Reference: MX420L, BT17790-2, BT17790-1, AK18353-1
Brand: CoreParts
Reference: 82-67705-01, BTRY-LS42RAAOE-01, BTRY-LS42RAA0E-01
Brand: CoreParts
Reference: 21-62960-01, 21-62960-02, 82-101606-01, BTRY-MC90SAB00-01
Brand: CoreParts
Reference: 46-00518, MET-46-00518
Brand: CoreParts
Reference: CC493-69003
Brand: HP
CoreParts MBXPOS-BA0081, Battery, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle