Zebra Z-Perform 1000D, White, Permanent Adhesive, Die-cut label, Roll, Paper, Direct thermal
| Product color | White |
| Label type | Permanent Adhesive |
| Type | Die-cut label |
| Format | Roll |
| Material | Paper |
| Print technology | Direct thermal |
| Adhesive material | Acrylic |
| Adhesive type | Permanent |
| Shape | Rectangle |
| Label width | 1.5" (3.8 cm) |
| Label height | 0.984" (2.5 cm) |
| Maximum roll diameter | 5" (12.7 cm) |
| Core diameter | 1" (2.54 cm) |
| Labels per pack | 30960 pc(s) |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 2580 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Data sheet
Specific References
Reference: 880154-025
Brand: Capture
Reference: 35-880350-063
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Reference: 3006322
Brand: Capture
Reference: 10012717-2K
Brand: Zebra
Reference: 35-800271-105
Brand: Zebra
Reference: GC420-100520-000
Brand: Zebra
Zebra Z-Perform 1000D, White, Permanent Adhesive, Die-cut label, Roll, Paper, Direct thermal
check_circle
check_circle