Capture CA-LB3146, Yellow, Roll, Direct thermal, 4.02" (10.2 cm), 4.41 lbs (2 kg), 5" (12.7 cm)
| Product color | Yellow |
| Format | Roll |
| Print technology | Direct thermal |
| Label width | 4.02" (10.2 cm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Maximum roll diameter | 5" (12.7 cm) |
| Core diameter | 0.984" (2.5 cm) |
| Package weight | 27.6 lbs (12.5 kg) |
| Rolls per pack | 4 |
Data sheet
Specific References
Reference: 800283-205, 35-800283-205
Brand: Zebra
Reference: 880154-025
Brand: Capture
Brand: Zebra
Reference: 800284-605
Brand: Capture
Brand: Zebra
Reference: 880243-012D, 35-880243-012D
Brand: Zebra
Capture CA-LB3146, Yellow, Roll, Direct thermal, 4.02" (10.2 cm), 4.41 lbs (2 kg), 5" (12.7 cm)
check_circle
check_circle