Capture SHIPLABEL105X220-FF, White, Fanfold, Direct thermal, Permanent, 4.13" (10.5 cm), 8.66" (22 cm)
| Product color | White |
| Format | Fanfold |
| Print technology | Direct thermal |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Label width | 4.13" (10.5 cm) |
| Label height | 8.66" (22 cm) |
| Weight | 12.3 lbs (5.6 kg) |
| Package width | 4.33" (110 mm) |
| Package depth | 9.84" (250 mm) |
| Package height | 7.87" (200 mm) |
| Package weight | 13.2 lbs (6 kg) |
| Labels per pack | 2000 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: W128792554
Brand: Capture
Reference: EET_SHIPLABEL
Brand: Capture
Reference: 880134-203
Brand: Capture
Reference: 35-880372-025
Brand: Zebra
Reference: 3006318
Brand: Capture
Reference: 35-880350-101
Brand: Zebra
Reference: 35-880283-050D
Brand: Zebra
Capture SHIPLABEL105X220-FF, White, Fanfold, Direct thermal, Permanent, 4.13" (10.5 cm), 8.66" (22 cm)
check_circle
check_circle