Zebra 86288, White, Self-adhesive printer label, Paper, Thermal transfer, Permanent, Universal
| Product color | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Material | Paper |
| Print technology | Thermal transfer |
| Adhesive type | Permanent |
| Purpose | Universal |
| Shape | Rectangle |
| Label width | 0.866" (2.2 cm) |
| Label height | 0.866" (2.2 cm) |
| Core diameter | 3" (7.62 cm) |
| Rolls per pack | 24 |
| Labels per roll | 6690 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 3006319
Brand: Capture
Reference: 800264-105, 35-800264-105
Brand: Zebra
Reference: 880191-177D
Brand: Zebra
Reference: 880269-025D-1PCS
Brand: Capture
Reference: 880247-025D, 35-880247-025D
Brand: Zebra
Zebra 86288, White, Self-adhesive printer label, Paper, Thermal transfer, Permanent, Universal
check_circle
check_circle