Zebra 87874, White, Self-adhesive printer label, Paper, Thermal transfer, Permanent, Universal
| Product color | White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Material | Paper |
| Print technology | Thermal transfer |
| Adhesive type | Permanent |
| Purpose | Universal |
| Shape | Rectangle |
| Label width | 2.01" (5.1 cm) |
| Label height | 0.984" (2.5 cm) |
| Core diameter | 1" (2.54 cm) |
| Rolls per pack | 24 |
| Labels per roll | 2428 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 800273-205
Brand: Capture
Reference: 35-880330-019
Brand: Zebra
Reference: 35-800272-075
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Reference: 864196
Brand: Capture
Zebra 87874, White, Self-adhesive printer label, Paper, Thermal transfer, Permanent, Universal
check_circle
check_circle