HP MLT-R116 Imaging Drum, Original, HP, M2625/2825/2835, M2675/2875/2885, 1 pc(s), Laser printing, Black
| Type | Original |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | M2625/2825/2835, M2675/2875/2885 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colors | Black |
| OEM code | SV134A |
| Country of origin | China |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 10.3" (262 mm) |
| Depth | 14.4" (365 mm) |
| Height | 3.9" (99 mm) |
| Package width | 14.1" (359 mm) |
| Package depth | 10.3" (262 mm) |
| Package height | 3.78" (96 mm) |
| Package weight | 31 oz (880 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Box contents | Imaging Unit |
Data sheet
Specific References
Brand: Kyocera
Reference: 826137
Brand: Kyocera
Reference: DK3100, 302MS93021, 302MS93022, 302MS93023, 99112007
Brand: KYOCERA
Reference: APTO44574302E
Brand: AgfaPhoto
Reference: 1046171
Brand: Kyocera
HP MLT-R116 Imaging Drum, Original, HP, M2625/2825/2835, M2675/2875/2885, 1 pc(s), Laser printing, Black
check_circle
check_circle