| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Compatible products | ProLiant DL360 G6/ProLiant DL360 G7/ProLiant DL370 G6/ProLiant DL380 G6/ProLiant DL380 G7/ProLiant DL385 G6/ProLiant DL385 G7/ProLiant ML350 G6/ProLiant ML370 G6/ProLiant SL160z G6/ProLiant SL170z G6/ProLiant SL2x170z G6 |
| Purpose | Server |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power factor | 0.97 |
| Total power | 460 W |
| Compliance certificates | RoHS |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99001346, 99007353
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: AMG
Reference: 775595-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 466610-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 338022-001
Brand: HP
check_circle
check_circle