DIS-N480-48
  • DIS-N480-48
DIS-N480-48
D-Link
D-Link DIS-N480-48, 480 W, 90 - 264 V, 47 - 63 Hz, 2.4 - 4.8 A, 16 ms, 92.5%
CHF298.4
Tax included
CHF276.0 Tax excluded
Delivery in several days
Quantity
Will be ordered for you
Description
D-Link DIS-N480-48. Total power: 480 W, AC input voltage: 90 - 264 V, AC input frequency: 47 - 63 Hz. Product color: Stainless steel. Width: 3.37" (85.5 mm), Depth: 5.06" (128.5 mm), Height: 4.93" (125.2 mm). Rise time: 100 ms
Total power480 W
AC input voltage90 - 264 V
AC input frequency47 - 63 Hz
Input current2.4 - 4.8 A
Power factor0.98
Hold time16 ms
Efficiency92.5%
Power protection featuresOver voltage, Overheating, Overload
Product colorStainless steel
Operating temperature (T-T)-20 - 70 °C
Storage temperature (T-T)-40 - 85 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 95%
Storage relative humidity (H-H)10 - 95%
Width3.37" (85.5 mm)
Depth5.06" (128.5 mm)
Height4.93" (125.2 mm)
Harmonized System (HS) code84733020
Rise time100 ms
Product Details
New
Data sheet
Product color
Stainless steel
Harmonized System (HS) code
AC input frequency
47 - 63 Hz
Width
3.37" (85.5 mm)
Height
4.93" (125.2 mm)
Total power
480 W
AC input voltage
90 - 264 V
Depth
5.06" (128.5 mm)
Operating temperature (T-T)
-20 - 70 °C
Storage temperature (T-T)
-40 - 85 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 - 95%
Storage relative humidity (H-H)
10 - 95%
Efficiency
92.5%
Input current
2.4 - 4.8 A