Lenovo ThinkPad 65W AC, Laptop, Indoor, 100-240 V, 50/60 Hz, 65 W, 20 V
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Input voltage | 100-240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 3.25 A |
| Adjustable output voltage | No |
| Product color | Black |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -31 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80% |
| Width | 1.73" (44 mm) |
| Depth | 4.13" (105 mm) |
| Height | 1.12" (28.5 mm) |
| Weight | 8.29 oz (235 g) |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Data sheet
Specific References
Brand: Acer
Reference: 40Y770, 40Y7701,40Y7702,40Y7704, 92P1153, 92P1157, 42T5283
Brand: Lenovo
Reference: DESKTOP USB-C , TYPEC, TYPE-C, 2YK0F, 3VT2F, JJV9D, 4X20M26278
Brand: CoreParts
Reference: 40Y770, 40Y7701,40Y7702,40Y7704, 92P1153, 92P1157, 42T5283
Brand: Lenovo
Reference: 0A001-00342300, 0A001-00342600
Brand: CoreParts
Reference: PA-1121-28
Brand: CoreParts
Lenovo ThinkPad 65W AC, Laptop, Indoor, 100-240 V, 50/60 Hz, 65 W, 20 V
check_circle
check_circle