| Housing colour | Black |
| On/off switch | No |
| Adjustable output voltage | No |
| Built-in display | No |
| Certification | CE |
| Compatibility | HP |
| Detachable power connectors | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output current | 10.2 A |
| Output power | 200 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power protection features | Short circuit |
| Power supply type | Indoor |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance | Yes |
| Batteries included | No |
| Overload protection | Yes |
| Short circuit protection | Yes |
| Voltage | 110-230 V |
| Included power plug types | EU |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Connector(s) | 7.4*5.0p |
| AC adapter output current | 10.2 A |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Plug 1 dimensions | 7.4*5.0p mm |
| Power | 200 W |
| Power consumption (standby) | 0.21 W |
| Brand Name | CoreParts |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 647881
Brand: HP
Reference: FRU5A10V03249, 844154
Brand: Lenovo
Reference: FRU5A10W86302
Brand: Lenovo
Reference: FSP060-RPAC, P1028888-006
Brand: CoreParts
Reference: ADP-65JH BB,04G2660031U0,04G2660047L1,04G266003162,04G266003163
Brand: ASUS
Reference: 54Y8999-RFB
Brand: Lenovo
Brand: Asus
check_circle
check_circle