| Product colour | Black |
| Compatibility | Latitude E4200/Latitude E4300/Latitude E4310/Latitude E5400/Latitude E5410/Latitude E5500/Latitude E5510 |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output current | 4.62 A |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 20 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Supplementary power connectors | 1 |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 2.8 x 5.8 x 0.6 " |
| AC adapter included | Yes |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 6 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Asus
Reference: 290294099112039
Brand: Lenovo
Reference: 105934-053, 35-105934-053
Brand: Zebra
Reference: 834571
Brand: Asus
check_circle
check_circle