ASUS 0A001-00055100, Laptop, Indoor, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 90 W, 19 V
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 19 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Input current | 1.5 A |
| Output current | 4.74 A |
| Brand compatibility | ASUS |
| Compatibility | B43V, B53V, K501LX, K501UX, K55A, K55VD, K55VJ, N46VZ, N550JA, N550LF, N56DP, N56DY, N56VB, N56VJ, N56VM, N56VV, N56VZ, N76VB, N76VJ, N76VM, N76VZ, P45VA, P45VJ, PG278Q, PT2001, Q550LF, X450JF, X450JN, X550DP, X550VB, X550ZE, X555DG, X750JA, X750JB, X751LK, X751LX, X75VB, X75VC, X75VD, K95VB, N46VB, UX510UX, PG279Q, PG27AQ, X550VQ, X555QG, X756UX, A46U, V222G, V222U, V241ICGK, A6432, V241FAK, V272U |
| Product color | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Data sheet
Specific References
Reference: 693712-001, L40098-001, 463955-001, ED495ET#ABB
Brand: CoreParts
Reference: ADL170NLC2A, ADL170NLC3A, 45N0374, 45N0375, 45N0487, PA-1171-71
Brand: CoreParts
Reference: SURFACE PRO 3, PRO 4, PRO 5, SURFACE BOOK
Brand: CoreParts
Reference: 0A36262, 0B47459, 0B47481, 0C19868, 45N0253, 45N0254, 45N0497, 4
Brand: CoreParts
Reference: 45N0180
Brand: Lenovo
Reference: 1FPKT, 2TXJ7, 2TXJ7, 331-5817, 450-11256, 450-12063, 450-19103
Brand: CoreParts
ASUS 0A001-00055100, Laptop, Indoor, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 90 W, 19 V
check_circle
check_circle