| Certification | UL/CB/CE EMC/CE Doc/PSE/IRAM/NOM/DOE,ErP,CoC/Nrcan/FCC and ICES/Mexico MEPS/PSB/CCC/CECP/KC,MSIP/Korea MEPS/RCM/Australia safety/NZ Doc/BSMI/EAC/Serbia/Ukraine/SII/NRCS/SABS/SIRIM/ISC/SONCAP/KEBS/STZ/INSM/KUCAS/BIS/Morocco/SEC/TISI |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | ThinkPad P16 Gen 3 |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output current | 5 A |
| Output power | 180 W |
| Output voltage | 36 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand Name | Lenovo |
| Warranty | 1 |
| Cable length | 1 m |
Data sheet
Specific References
Reference: CAR ADAPTER FOR SURFACE PRO 6 _THE NEW SURFACE BOOK
Brand: CoreParts
Reference: 463953-001, MBA1195
Brand: HP
Reference: 45N0498, 45N0242, FRU45N0242
Brand: Lenovo
Reference: 15-220282-000, DATAMAX-O_NEIL
Brand: Honeywell
Brand: Asus
check_circle
check_circle