Microconnect MC-POESPLITTER-CW, 10/100Base-T(X), White, 7.05 oz (200 g), 1 pc(s), 8.47 oz (240 g), 5 V
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Product color | White |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| RJ-45 input ports | 1 |
| RJ-45 output ports | 1 |
| Weight | 7.05 oz (200 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 8.47 oz (240 g) |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 2.5 A |
| Output current (5V) | 2.5 A |
| Warranty period | 25 year(s) |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Reference: INS-8023AF-I
Brand: Ubiquiti
Reference: 561211
Brand: Intellinet
Brand: Intellinet
Brand: AMG
Reference: AMG156-8GBT-8GAT-RP960
Brand: AMG
Reference: 60W POE
Brand: MicroConnect
Brand: Omada
Reference: AMG156-8GBT-8GAT-P960
Brand: AMG
Microconnect MC-POESPLITTER-CW, 10/100Base-T(X), White, 7.05 oz (200 g), 1 pc(s), 8.47 oz (240 g), 5 V
check_circle
check_circle