HP Campus XL Tie Dye Backpack, 16.1", Notebook compartment, Polyester, Polyfoam
| Backpack type | Casual backpack |
| Product main color | Black |
| Coloration | Pattern |
| Notebook compartment | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Maximum screen size | 16.1" |
| Exterior pockets | Top pocket |
| Zipper pocket(s) | Yes |
| HP segment | Home |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 6.5" (165 mm) |
| Height | 16.9" (430 mm) |
| Weight | 21.9 oz (620 g) |
| Package width | 12" (305 mm) |
| Package depth | 6.5" (165 mm) |
| Package height | 16.9" (430 mm) |
| Package weight | 22.4 oz (635 g) |
| Material | Polyester, Polyfoam |
Data sheet
Specific References
Reference: W128783732
Brand: Lenovo
Reference: W128599352
Brand: Lenovo
HP Campus XL Tie Dye Backpack, 16.1", Notebook compartment, Polyester, Polyfoam
check_circle
check_circle