| Cable length | 15 m |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Cable standard | Cat5e |
| Certification | EIA/TIA |
| Conductor material | Copper-Clad Aluminium (CCA) |
| Connector 1 | RJ45 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | RJ45 |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Frequency | 350 MHz |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Product colour | Red |
| Snagless cable boot | Yes |
| Input impedance | 100 Ω |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand Name | Intellinet |
| Warranty | 10 |
Data sheet
Specific References
Brand: Ubiquiti
Brand: Belden
Brand: Belden
Reference: C60STPXC6AX31V
Brand: PATCHBOX
Brand: Intellinet
Brand: Ubiquiti
Brand: Belden
check_circle
check_circle