Reference: 110900
Brand: Brady
B-Tech BT8706, Freestanding, 154.3 lbs (70 kg), 39", 75", 26.5 x 15.7" (672 x 400 mm), Black, Silver
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 75" |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 154.3 lbs (70 kg) |
| Minimum screen size | 39" |
| Maximum VESA mount | 26.5 x 15.7" (672 x 400 mm) |
| Mounting | Freestanding |
| Cable management | Yes |
| Product color | Black, Silver |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Easy to install | Yes |
| Width | 35" (890 mm) |
| Depth | 29.6" (753 mm) |
| Height | 76.5" (1942 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 94039010 |
Data sheet
Specific References
Reference: 819327
Brand: Neomounts
Reference: 819301
Brand: Neomounts
Brand: B-Tech
Reference: 819297
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Brand: B-Tech
Reference: 819302
Brand: Neomounts
B-Tech BT8706, Freestanding, 154.3 lbs (70 kg), 39", 75", 26.5 x 15.7" (672 x 400 mm), Black, Silver
check_circle
check_circle