Reference: 110900
Brand: Brady
Neomounts NSMONITOR40, 55.1 lbs (25 kg), Height adjustment, Transparent
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 55.1 lbs (25 kg) |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment type | Manual |
| Height adjustment range | 2.76 - 5.12" (70 - 130 mm) |
| Depth adjustment range | 0 - 10.2" (0 - 260 mm) |
| Product color | Transparent |
| Housing material | Plastic |
| Width | 12.6" (320 mm) |
| Depth | 10.2" (260 mm) |
| Height | 5.12" (130 mm) |
| Weight | 2.65 lbs (1.2 kg) |
| Package width | 10.6" (270 mm) |
| Package depth | 5.31" (135 mm) |
| Package height | 10.2" (260 mm) |
| Package weight | 3.31 lbs (1.5 kg) |
| Compatibility | LCD/CRT |
| Width adjustment range | 0 - 12.6" (0 - 320 mm) |
| Master (outer) case width | 10.6" (270 mm) |
| Master (outer) case length | 5.31" (135 mm) |
| Master (outer) case height | 10.2" (260 mm) |
| Master (outer) case weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Country of origin | Netherlands |
| Master (outer) case net weight | 3.31 lbs (1.5 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 83025000 |
| Quantity per EUR-pallet | 300 pc(s) |
| Package net weight | 3.31 lbs (1.5 kg) |
Data sheet
Specific References
Reference: 819313
Brand: Neomounts
Brand: iiyama
Brand: Neomounts
Brand: SMS
Reference: 1070466
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Reference: 1039438
Brand: Neomounts
Neomounts NSMONITOR40, 55.1 lbs (25 kg), Height adjustment, Transparent
check_circle
check_circle