Kensington SmartFit® Monitor Stand for up to 21" screens — Black, Freestanding, 39.7 lbs (18 kg), 21", Height adjustment, Black
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 21" |
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity | 39.7 lbs (18 kg) |
| Mounting | Freestanding |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 1.65 - 4.72" (42 - 120 mm) |
| Product color | Black |
| Width | 11.8" (300 mm) |
| Depth | 9.45" (240 mm) |
| Adjustable | Yes |
| Country of origin | Taiwan |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
Data sheet
Specific References
Reference: 45-247-026
Brand: Ergotron
Brand: Kensington
Reference: 45-296-026
Brand: Ergotron
Reference: 45-476-216
Brand: Ergotron
Reference: W129159233
Brand: Ergotron
Reference: 45-230-200
Brand: Ergotron
Reference: 45-241-026
Brand: Ergotron
Reference: 45-248-026
Brand: Ergotron
Reference: W129159232
Brand: Ergotron
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Reference: 33-329-085
Brand: Ergotron
Kensington SmartFit® Monitor Stand for up to 21" screens — Black, Freestanding, 39.7 lbs (18 kg), 21", Height adjustment, Black
check_circle
check_circle