| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scroll | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product color | Orange |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 2 |
| Battery type | AAA |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion |
| Width | 2.28" (58 mm) |
| Depth | 3.74" (95 mm) |
| Height | 1.4" (35.5 mm) |
| Weight | 2.79 oz (79 g) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| USB required | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
Data sheet
Specific References
Brand: Razer
Brand: Kensington
Brand: Razer
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Razer
Reference: W128278420
Brand: Razer
Verbatim Go Nano, Ambidextrous, RF Wireless, 1600 DPI, Orange
check_circle
check_circle