DELL AA937596, 16 GB, 2 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Compatible products | Latitude 5310 Latitude 5310 2-in-1 Latitude 5410 Latitude 5510 Precision 3550 XPS 15 (9500) Latitude 3410 Latitude 3510 Latitude 5411 Latitude 5511 Precision 3551 G5 15 (5505) G5 15 (5500) Inspiron 14 5000 (5400) 2-in-1 Inspiron 14 5000 (5401) Inspiron 15 5000 (5501) Inspiron 15 7000 (7501) Vostro 15 7000 (7500) Inspiron 15 7000 (7500) 2-in-1 (ICL) OptiPlex 3080 MFF OptiPlex 3280 AIO G7 15 (7500) G7 17 (7700) Precision 5550 Alienware Area 51M R2 Precision 7550 Precision 7750 OptiPlex 5080 MFF OptiPlex 7080 MFF OptiPlex 5480 AIO OptiPlex 7480 AIO OptiPlex 7780 AIO Inspiron 15 5000 (5505) OptiPlex 7080 XE MFF Inspiron 5400 AIO Inspiron 7700 AIO Inspiron 14 5000 (5402) Inspiron 15 5000 (5502) Inspiron 15 7000 (7500) 2-in-1 (CML) |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Chips organization | 2Rx8 |
Data sheet
Specific References
Reference: 671613-001
Brand: HP
Reference: KAC-VR313S_2G, KVR1333D3N9_2G
Brand: CoreParts
Brand: HP
Reference: 805349-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 462975-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
DELL AA937596, 16 GB, 2 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz, 260-pin SO-DIMM
check_circle
check_circle