| CAS latency | 13 |
| Component for | PC/Server |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory ranking | 4 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 3 |
Data sheet
Specific References
Reference: 99000486
Brand: HP
Reference: W128169456
Brand: Lenovo
Reference: 497767-B21-RFB
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 836220-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Crucial
Reference: 0AA783421-RFB, 99113287
Brand: Dell
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: KTD-PE313LV_8G, A4051428, A4105728, A4105730, A4105733, A4105735
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle