Lenovo DB65, Black, Desktop/Laptop, DVD±RW, CD-R, CD-ROM, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-RW, 160 ms, 140 ms
| Internal | No |
| Product color | Black |
| Purpose | Desktop/Laptop |
| Optical drive type | DVD±RW |
| Disc types supported | CD-R, CD-ROM, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-RW |
| DVD drive average random access time | 160 ms |
| CD-ROM drive average random access time | 140 ms |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 85% |
| Width | 5.67" (144 mm) |
| Depth | 5.39" (137 mm) |
| Height | 0.551" (14 mm) |
| Weight | 7.05 oz (200 g) |
| Cache internal | 0.75 MB |
Data sheet
Specific References
Brand: Asus
Brand: Asus
Reference: DVD RW EXTERNAL DRIVE SATA INTERFACE USB 3.0
Brand: CoreParts
Reference: 2305211
Brand: HP
Brand: CoreParts
Reference: SFR1M44-U100
Brand: CoreParts
Reference: 99009236
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lenovo DB65, Black, Desktop/Laptop, DVD±RW, CD-R, CD-ROM, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-RW, 160 ms, 140 ms
check_circle
check_circle