| Built-in display | Yes |
| Display | LCD |
| Product colour | Black |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Maximum roll diameter | 21.3 cm |
| Built-in barcodes | 1D/2D |
| Flash memory | 512 MB |
| Internal memory | 256 MB |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN | Yes |
| RS-232 ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB port | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Power consumption (standby) | 5 W |
| Maximum printing width | 16.74 cm |
| Maximum resolution | 300 x 300 DPI |
| Number of printable dots | 11.8 dot |
| Print speed | 225 mm/sec |
| Print technology | Thermal transfer |
| Brand Name | Honeywell |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Reference: 35-223-8KE-00003
Brand: Zebra
Reference: ZD62143-D0EF00EZ
Brand: Zebra
Reference: W127021412
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Brand: Zebra
Reference: 14-C31C412412
Brand: Epson
Brand: Zebra
Reference: QL1110NWBZW1
Brand: Brother
check_circle
check_circle