| Rechargeable battery | Yes |
| Backlight | No |
| HP segment | Business |
| Product colour | Black |
| Protection features | Spill resistant |
| Wireless range | 10 m |
| Connectivity technology | Wireless |
| Copilot key | Yes |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard key switch | Scissor key switch |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Multi-device support | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | No |
| Programmable hot keys | Yes |
| Recommended usage | Office |
| Silent keys | Yes |
| Master (outer) cases per pallet | 52 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 521400 g |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Form factor | Ambidextrous |
| Mouse included | Yes |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; ChromeOS |
| AC adapter included | No |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Power source type | Battery |
| Compliance certificates | BIS/BSMI/CB/EAC/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Minimum system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 420.47 x 120.7 x 17.66 mm |
| Keyboard weight | 499 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 114.89 x 73.26 x 39.86 mm |
| Mouse weight | 90.1 g |
Data sheet
Specific References
Brand: Dell
Brand: HP
Reference: W129172250
Brand: Logitech
Brand: HP
Reference: QY776AA#UUZ, 672647-113
Brand: HP
check_circle
check_circle